اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۷۲۳۵ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۶
  مدیرعامل سازمان زیباسازی خبر داد:

  اجرای طرحهای ایرانی اسلامی در پروژه های عمران شهری قم

  مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم از اجرای طرح های ایرانی اسلامی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در پروژه های عمران شهری قم خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری قم، سید محمد موسوی منش در دیدار مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم با بیان اینکه شهرداری قم در سال های اخیر تلاش کرده ضمن رعایت برنامه محوری، نگاه علمی تری به موضوعات شهری داشته باشد، افزود: در سند چشم انداز اجرای طرح های ایرانی اسلامی و بخصوص موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در پروژه های شهری توجه خاص شده است.
  مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم افزود: از آن جمله می توان به نصب پلاک شهدای شاخص و اجرای نور پردازی و دیوارنگاری متناسب با شهید و شهادت در زیرگذرها، پل ها، معابر و میدان هایی که به نام شهدا مزین است، اشاره کرد.
  موسوی منش خاطرنشان کرد: اگر موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بخواهد ماندگار و جذاب شود باید با جلوه های هنری عجین گردد و در این راستا می توان از تجربه هنرمندانی که عرصه دفاع مقدس را به خوبی درک کرده و یا علاقمند به ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت باشند، بهره مند شد.
  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم نیز از احداث یادمان 13 خلبان شهید قمی خبر داد و گفت: 13 خلبان قمی در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند که از بین آنها شهید «اکبری» با بالاترین سورتی پرواز و شهید «مهدیان» به عنوان زبده ترین خلبان F4 در دوران دفاع مقدس مطرح بودند.
  احمد حسینی خاطرنشان کرد: تاکنون در 17 استان کشور برای خلبانان شهید یادمان ساخته شده و این موضوع از سال 93 با تشکیل جلساتی در قم پیگیری و امید است هر چه زودتر در استان قم هم در این زمینه به نتیجه مطلوب برسیم.
  وی ادامه داد: 32 مکان بمباران شده درقم وجود دارد که بخشی از آنها از بین رفته و مطالبه و پیگیری ساخت المان مکان های بمباران، موشکباران و ترور و همچنین ساخت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان برای جلوگیری از به فراموشی سپرده شدن تاریخ انقلاب و دفاع مقدس می باشد.
  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم بیان داشت: آثار و ابنیه فیزیکی مرتبط با هشت سال دفاع مقدس در سراسر کشور در تملک معنوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است و اداره کل حفظ آثار قم نیز با پیگیری خط مشی بنیاد که همان سیر و سیره و جامعیت سال های دفاع مقدس است، با همکاری دستگاه های ذیربط اقداماتی را در جهت ثبت، نگهداری و معرفی این مکان‌ها در سطح استان انجام داده است.

  اخبار مرتبط :